امروز24 مه, 2024

خانه فرهنگ نوفل لوشاتو

آدرس
خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نبش تقاطع رازی، پلاک ۱۸، عمارت نوفل‌لوشاتو


تلفن
۰۲۱۶۶۹۵۲۶۰۰


ساعت کاری
شنبه – جمعه
۱۰:۰۰ صبح – ۱۰:۰۰ شب


اینستاگرام


سایت


نزدیک ترین ایستگاه مترو
ایستگاه مترو تئاتر شهر


نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس
ایستگاه ولیعصر


توضیحات
این عمارت قدیمی که یکی از یادگارهای زیبای معماری دوران تحول ایرانه، در خیابان نوفل لوشاتو قرار داره و عمرش بالغ بر ۸ دهه ست. این اثر تاریخی _فرهنگی در ۳ طبقه (زیرزمین _ همکلف و طبقه اول) ساخته شده و تزیینات و تناسبات جالب توجهی که نشانگر خلاقیت و هنر عالی هنرمندان اونه رو داراست. خانه فرهنگی نوفل لوشاتو مربوط به دوره پهلوی اوله و در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۳ با شمارهٔ ثبت ۱۱۲۰۲ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.
به‌لطف تماشاخانه‌ها و سالن‌های تئاتر مختلفی که در تهران وجود دارد، همه افراد می‌توانند بدون بهانه زمان در هر ساعتی که بخواهند سری به این سالن‌ها زده و نمایش‌هایی را که در سانس‌های متنوع برگزار می‌شوند، تماشا کنند. یکی از محبوب‌ترین تماشاخانه ها و سالن‌های تئاتر پایتخت عمارت نوفل لوشاتو است که از جاهای دیدنی تهران محسوب می‌شود. این سالن تئاتر با زیبایی ناب خود علاوه‌بر اجرای برنامه‎های مختلف، امکانات رفاهی دیگری هم دارد که آن را به جایی دنج برای ساعتی نشستن و لذت از محیط تبدیل کرده است.
قبلا در اینجا تماشاخانه دیگری مشغول به فعالیت بود که پس از مدتی تعطیل شد و جایش را به عمارت نوفل لوشاتو داد. عمارت نوفل لوشاتو که از پاییز ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد، یکی از تماشاخانه‌های خاص و متفاوت تهران است؛ چراکه برخلاف اکثر سالن‌های تئاتر، که در فضای بسته قرار دارند، این تماشاخانه فضایی دل‌باز و دل‌نشین دارد. در واقع یک عمارت زیبای قدیمی است که بازسازی شده و تبدیل به تماشاخانه و کافه شده است.


دسترسی نقشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *