امروز12 آوریل, 2024

پارک ملی هوافضا

آدرس
شهرک دانشگاه تهران،خیابان امام ،خیابان دانشگاه


نزدیک ترین ایستگاه مترو
ایستگاه مترو ایران خودرو


توضیحات
در پارک ملی هوا و فضا، نمایشگاه دستاوردهای مختلف نیروی هوافضای سپاه از آغاز شکل‌گیری تاکنون در پنج حوزه فعالیت این نیرو یعنی موشکی، پهپادی، عملیات هوایی، پدافند هوایی وفضایی در پنج بخش مجزا و فضایی گسترده به نمایش در آمده است.
عبور از دالانی به نام «الف دزفول» است که در آن صحنه‌هایی از مقاومت مردم دزفول در برابر موشک‌باران های رژیم بعثی عراق در هشت سال دفاع مقدس با طراحی محیطی کلاس درس و خانه‌های مردم پیاده سازی شده است و پس از عبور از آن به بخش موشکی نمایشگاه می‌رسیم.بخش موشکی نمایشگاه در دو محل برپا شده است که یکی مسقف و دیگری روباز و در پاسیو میانی نمایشگاه قرار دارد. در بخش مسقف نمایشگاه ۱۷ موشک بالستیک به نمایش درآمده که از این تعداد ۱۵ موشک شامل اسکاد، شهاب۲،‌ قدر، نازعات، دو نمونه از موشک فاتح، ذوالفقار، رعد-۵۰۰، دزفول، خلیج فارس، هرمز، سجیل، عماد، خرمشهر، قیام بر روی استند به صورت ایستاده قرار گرفته‌اند و دو نمونه از موشک شهاب-۳ نیز به صورت برش‌خورده به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با اجزای داخلی موشک به صورت افقی قرار داده شده است.از دیگر موارد به نمایش درآمده در بخش مسقف قسمت موشکی نمایشگاه، اجزای سامانه‌های ناوبری موشک و یک سرجنگی بارشی است که نمونه برش خورده آن به منظور آشنایی بازدیدکنندگان با این نوع از سرجنگی به نمایش گذاشته شده است.اما در بخش روباز موشکی نمایشگاه هم دستاوردهای قابل توجهی شامل ۶ موشک و ۳ ماهواره‌بر به نمایش درآمده است. در این بخش موشک تندر-۶۹ که در حقیقت نمونه تغییر یافته موشک پدافندی HQ-2 و تبدیل آن به موشک زمین به زمین است و نخستین سامانه‌های موشکی اسکاد وارد شده به کشور هم به نمایش گذاشته شده است.


دسترسی نقشه


عکس‌های این مجموعه


عکس‌های بیشتر

۳ یک نظر

  1. حمید رضا امامی پاسخ

    سلام بر یاران حاج قاسم امید وارم همیشه پیروز سر بلند و سلامت باشید و با قدرت پوره دشمنان ایران و ایرانی را به خاک مالیده و نا امیدشان سازید

  2. حمید رضا امامی پاسخ

    من یک هفته دیگه میخوام بیام ایران چطور میتونم بلیط تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *